×
×
دفتر مرکزی

کاشان - خیابان آیت الله یثربی - پلاک 162

03155247110

balootoxin@gmail.com

واحد برق و انرژی

کاشان - خیابان آیت الله یثربی - پلاک 162

03155247110

09365377025

abbasajanghamsari@gmail.com

ریموت اندیکاتور

ریموت اندیکاتور

5
(1)
۱۵/۰۵/۱۴۰۰
0
ریموت اندیکاتور

ریموت اندیکاتور،چراغ ریموت، چراغ نشانگر و یا چراغ سردر (سردرب یا سردری) از جمله تجهیزات تکمیلی و مورد نیاز در راه اندازی سیستم های اعلان حریق است. این وسیله در قسمت بالایی درب در مکان های مختلف نصب گردیده و هشدارهای ناشی از وجود دود، آتش و گاز مونوکسید کربن را اعلام می نماید. ریموت های اندیکاتوری با دتکتورهای موجود در بازار، تطبیق الکتریکی داشته و در مدل های مختلف طراحی و به بازار عرضه می گردند.

استفاده از این دستگاه در سیستم‌های اعلام حریق متعارف، مشکل عدم تشخیص محل دقیق وقوع حریق را تا حد زیادی رفع می‌کند. این دستگاه در قسمت بالایی درب محل‌های متفاوتی نصب می‌شود و با فعال شدن هر کدام از دتکتورها اعلام خطر می‌کند.

مطابق با استاندارد NFPA72 در مکان‌هایی که LED نشانگر دتکتور برای کارکنان قابل مشاهده نیست، چراغ نشانگری باید نصب شود که نشان‌دهنده‌ی وضعیت آن دتکتور باشد. ریموت اندیکاتور برای سیستم‌های اعلام حریق بسیار ایده‌آل است و امکان شناسایی سریع و آسان دتکتورهای سقفی فعال‌شده را فراهم می‌کند.

کاربرد چراغ اعلام حریق یا ریموت اندیکاتور چیست؟

روند کار کردن سیستم‌های اعلام حریق به این گونه است که دتکتورهای نصب شده در ساختمان به محض تشخیص حریق، خطر را به کنترل پنل ارسال می‌کنند. کنترل پنل با فعال کردن فلاشر و آژیر فلاشر ساکنان را از وجود خطر باخبر می‌کند. اما همانطور که گفتیم نصب ریموت اندیکاتور بر سر در اتاق‌ها سرعت تشخیص حریق و محل آن را ساده‌تر می‌سازد. این دستگاه به طور مستقیم به دتکتورهای اعلام حریق متصل می‌شود و با تشخیص خطر سریعا آن را اعلام می‌کند.

در سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر هر کدام از دتکتورها یا شستی‌ها دارای آدرس منحصربفرد خودشان هستند که در صورت فعال شدن هر کدام از آنها می‌توان محل آن را روی کنترل پنل شناسایی کرد. این ویژگی در مورد سیستم‌های اعلام حریق متعارف وجود ندارد و تنها می‌توان به طور کلی زونی که در آن حریق رخ داده است را شناسایی کرد.

نصب چراغ اعلام حریق در سیستم‌های متعارف به تشخیص محل دقیق وقوع حریق کمک می‌کند و روند رسیدگی به آن را سریع‌تر می‌سازد. بدون وجود چراغ اعلام حریق، آتش‌نشان باید به تمام اتاق‌ها سر بزند و بررسی کند آتش‌سوزی در کجا اتفاق افتاده است. در صورتی که اگر برای هر یک از اتاق‌ها یک چراغ اعلام حریق استفاده شود آتش‌نشان با رسیدن به ناحیه به سرعت می‌تواند محل دقیق حریق را تشخیص دهد.

همانطور که اشاره کردیم چراغ‌های نشانگر مستقیما به دتکتور متصل می‌شوند و از دتکتور دستور می‌گیرند.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.