×
×
دفتر مرکزی

کاشان - خیابان آیت الله یثربی - پلاک 162

03155247110

balootoxin@gmail.com

واحد برق و انرژی

کاشان - خیابان آیت الله یثربی - پلاک 162

03155247110

09365377025

abbasajanghamsari@gmail.com

مراحل اخذ تاییدیه آتش نشانی

مراحل اخذ تاییدیه آتش نشانی

5
(2)
۲۴/۰۳/۱۴۰۰
0
مراحل اخذ تاییدیه آتش نشانی

منظور از اخذ تاییدیه آتش نشانی، رعایت نمودن کلیه ضوابط و دستورالعمل های ایمنی سازمان آتشنشانی است. کارفرمایان عزیز با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهر جهت گرفتن دستورالعمل های صادره از سوی سازمان اتش نشانی (بررسی دقیق آن) و با مشاوره شرکتهای خدمات اتشنشانی از روند و چگونگی اجرای این دستورالعمل ها مطلع شده تا بتوانند به صورت دقیق ضوابط ایمنی اتش نشانی را اجرا نمایند.

 

پروژه هایی که از طرف سازمان آتش نشانی ملزم به دریافت دستورالعمل می گردند:

طبق مقررات شهرسازی شهر تهران، ساختمان هایی که ارتفاع آنها بیشتر از ۲۳ متر از کف خیابان تا کف آخرین طبقه باشد یا ساختمانهای تجاری، اداری و … که بار حریق وسیع دارند باید جهت اخذ پایان کار ساختمان خود از شهرداری، گواهینامه تاییدیه ایمنی آتش نشانی تهران را کسب نمایند. این گواهی شامل رعایت نمودن ضوابط ایمنی، معماری، اعلام حریق، اطفاء حریق می باشد. جهت اخذ پایان کار رعایت نمودن این ضوابط الزامی میباشد. در نهایت در صورت رعایت نمودن همه ضوابط آتش نشانی پروژه توسط کارشناس بازرسی سازمان آتش نشانی تایید شده و نسبت به صدور تاییدیه اقدام میگردد.

 

مراحل قرارداد و مدارک مورد نیاز جهت عقد قرارداد با شرکتهای مشاور:

اجرای دستورالعمل پروژه ها و تمامی مراحل کار توسط سامانه بازرسی و کنترل خدمات ایمنی بین شرکتهای مشاور با سازمان آتش نشانی انجام میگیرد.

۱- مالک با کلیه مدارک ذیل به شرکتهای مجری مراجعه نماید.

۱-۱- اصل و کپی سند مالکیت

۱-۲- اصل و کپی کارت ملی

۱-۳- نقشه های فاز ۱

۱-۴- فیش پرداخت عوارض

۲- تنظیم قرارداد مشاوره با شرکت مجری

۳- دریافت فرم تعیین شرکت مجری ممهور به مهر و امضاء مدیر عامل شرکت

۴- حتمأ باید در فرم تعیین شرکت مجری طبق دستورالعمل، فعالیت شرکت در خصوص آن پرونده توسط شرکت علامت گذاری شود.

۵- بعد از دریافت فرم، مالک به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کرده و با ثبت فرم مذکور، شرکت مشاور خود را مشخص و اعلام می نماید، در نتیجه دسترسی شرکت بر روی پرونده باز خواهد شد و کارها مطابق روال قانونی انجام میگردد.

۶- بعد از انجام این فرایند شرکت مشاور مکلف و متعهد است اجراء کار پروژه را مطابق با مقررات پیش برده و در زمانهای معین گزارش کار را به سازمان ارائه دهد.

*نکته۱: شرکت هایی مجاز به این فرایند هستند که در لیست شرکتهای صلاحیت شده سازمان آتش نشانی از جمله ایمنی در معماری، سیستم های کشف و اعلام حریق، سیستم های اطفاء حریق، سیستم های تهویه و اگزاست فن برای آنها تایید شده باشد. سایر شرکتها فعالیت آنها فقط برای پوشش اسکلت فلزی و برخی فقط سیستم تهویه و اگزاست فن مجاز گردیده که حوزه فعالیت آنها در همان مورد است.

*نکته۲: مالکین محترم در انتخاب شرکت مشاور از طریق لیست سازمان آتش نشانی حتمأ این موارد را در نظر داشته باشند که شرکتی که عقد قرارداد می نمایند حتمأ در دسترسی به ۴ گزینه بالا از طرف سازمان مجاز شده باشد.

فرم تایید ایمنی آتش نشانی از طرف سازمان آتش نشانی به شهرداری ارسال میشود و با تکمیل شدن تمام فرایندها و بازدیدهای سازمان آتش نشانی از پروژه، چک لیست و فرم تهیه و توسط کارشناس سازمان مورد تایید قرار میگیرد و فرم نهایی ممهور به امضاء ریاست محترم پیشگیری به شهرداری ارسال و شهرداری پایانکار را صادر می نمایند. لازم بذکر است ارسال این فرم توسط سیستم اتوماسیون سازمان آتش نشانی به شهرداری ارسال می گردد و دریافت این فرم به صورت دستی که تسلیم مالک گردد مجاز نمی باشد و در تمام فرایندها و بازدیدهای مدیریتی فقط شماره اتوماسیون این فرم به مالک ارائه میگردد که با دریافت این شماره اتوماسیون مالک مطمئن می شود مراحل تایید سازمان آتش نشانی به پایان رسیده و بعد از ۴۸ ساعت اصل فرم پیرو همان شماره به شهرداری ارسال میگردد. سپس به شهرداری مراجعه کرده و تمامی مراحل اداری را تا دریافت برگه پایانکار و گواهی بهره برداری از ساختمان ادامه می دهد.

 

راهنمای کامل مراحل اخذ تاییدیه آتشنشانی:

شرکت بلوط سبز اکسین بدلیل تسلط کامل به تمامی مراحل طراحی، اجرا و پشتیبانی، توانایی رفع نواقص و اخذ تاییدیه آتش نشانی را داراست.

در تصویر زیر مراحل کامل اخذ تاییدیه آتش نشانی برای شما عزیزان بیان شده است:

 

Publication1 - مراحل اخذ تاییدیه آتش نشانی

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.